شرکت دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی ارتباطات VOIP

 از تکنولوژی راه اندازی ارتباطات VOIP می توان برای مکالمه تلفنی در اینترنت و شبکه داخلی استفاده کرد. کلمه voip از کلمه Voice Over IP گرفته شده است و نام دیگر آن IP تلفنی می باشد. توسط ویپ میتوان مکالمات صوتی را توسط بسته های IP  ارسال کرد. در ویپ سیگنال آنالوگ به سیگنال دیجیتال تبدیل می شود.

روشهای راه اندازی ارتباطات VOIP

سه روش برای ارتباط ویپ وجود دارد:

برقراری ارتباط بوسیله ATA Gateway : یکی از روش های ساده ارتباط ویپ استفاده از gateway است. در این روش می توان از تلفن آنالوگ استاندارد نیز استفاده کرد. با اتصال handset به ATA و سپس متصل کردن ATA به اینترنت این ارتباط را برقرار می توان ساخت.

ارتباط کامپیوتر به کامپیوتر : با پرداخت هزینه ISP به شکل ماهانه می توان ارتباط ویپ را ایجاد کرد. تجهیزات لازم برای این روش میکروفون، بلندگو، کارت صدا و ارتباط اینترنت مناسب است.

ارتباط از طریق IP Phones : گوشی های تلفنی که دارای  کانکتور RJ 45 Ethernet هستند. این نوع گوشی ها دارای سخت افزار و نرم افزارهایی به صورت built-in را دارند که برای برقراری ارتباطات ویپ بسیار مناسب است.

قابلیت های راه اندازی ارتباطات VOIP توسط شرکت داده پردازی پردیسان ویرا

  • غیرفعال شدن ارتباطات تلفنی بدون قطع گوشی
  • انتقال دادن مکالمه به شماره داخلی و شماره خارجی
  • کنترل کردن صدا برای ارتباط ورودی بر روی بلندگو وتلفن
  • انتقال مکالمات
  • امکان برقراری کنفرانس
  • ایجاد سرویس های call forwarding, call back, call, call hold, transfer, Do not disturb, speed dialing
شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ

مزیت تلفن تحت شبکه

نصب و راه اندازی سریع : IP Phone پس از اتصال به شبکه بلافاصله تنظیمات خود را از سانترال دریافت می کند. این کار موجب صرفه جویی در زمان، کاهش رخدادن اشتباهات در زمان راه اندازی می شود.

عدم نیاز به کابل کشی مجدد: اگر در شرکتی از شبکه LAN استفاده می شود میتوان تلفن شبکه را با استفاده از کابل شبکه راه اندازی کرد.

کیفیت بالای صدا : در تماس های تلفنی به صورت سنتی کیفیت صدا بالا نمی باشد. در صورتی که استفاده از ویپ موجب برقراری تماس تلفنی بدون نویز و با بالاترین کیفیت میشود.

انعطاف در جابجایی : اگر قصد جابجایی داشته باشید کافیست آی پی فون خود را در محل جدید به پورت شبکه وصل کنید.

صرفه جویی در هزینه : برقراری تماس از طریق ویپ نسبت به تماس تلفنی هزینه کمتری دارد. با استفاده از ویپ میتوان با هر جایی از نقطه دنیا تماس گرفت.

ارسال فکس : با استفاده از ویپ میتوان به راحتی فکس های خود را ارسال و دریافت کنید.

برقراری کنفرانس : برای کنفرانس داشتن با سایر شرکت ها آن هم بصورت همزمان ویپ بسیار پرکاربرد می باشد.

ارسال پیامک صوتی و متنی : بوسیله ویپ میتوان به مشتریان خود پیام صوتی و متنی ارسال کنید.