شرکت دیجیتال مارکتینگ

هوشمند سازی اتاق سرور

 یکی از دلایل نیاز  به هوشمند سازی اتاق سرور مدیریت داده ها، کاهش هزینه، پیشگیری از هک و تهدیدات امنیتی، اطمینان از عملکرد درست تجهیزات و طراحی اتاق مناسب  سرور می باشد. اتاق سرور از اصلی ترین بخش های یک واحد آی تی بحساب می آید.

از دلایل دیگر هوشمندسازی اتاق سرور پایش شرایط بیرونی مانند دما، رطوبت، برق شبکه، آتش سوزی، نظارت تصویری است تا در صورت بروز مشکلات سریع کنترل شود. علاوه بر سیستم هشداردهنده باید از یک سیستم کنترل و مانیتورینگ نیز استفاده شود. تا کلیه پارامترهای اتاق سرور برای مدیر در دسترس باشد.

امکانات هوشمند سازی اتاق سرور شرکت داده پردازی پردیسان ویرا

سیستم کنترل دما و رطوبت اتاق سرور : سنسورهای دما با افزایش دما و رطوبت یا سرور به صورت اتومات کارهایی نظیر وارد کردن کولر، بستن در در صورت باز بودن، بازکردن دریچه های هوای تازه تلاش در برطرف کردن خطرات احتمالی میکند. ضمن این که در صورت بدترین سطح اخطار تمام فرآیند شبکه خاموش میشود. و به کاربران پیامی مبنی بر افزایش دما و رطوبت ارسال میشود.

کنترل کولر و کولرهای رزرو اتاق سرور : در صورت نقص فنی در کولر گازی، کاربر میتواند از کولر جایگزین استفاده کند و زمانبندی آنها را غیرفعال کند.

بررسی قطعی برق ورودی و خروجی و نوسانات برق : در این نرم افزار ولتاژ رک اتاق سرور بررسی میشود. با توجه به افزایش یا کاهش آن آمپر سیستم به حالت تعیین شده رفته و علامت هشدار آن در نرم افزار ظاهر میشود. در شرایط خیلی بد کل فرآیند شبکه قطع خواهد شد. اگر برق سیستم نوسانات داشته باشد برای جلوگیری از آسیب به سرور سیستم به حالت دیفالت برگشته و علامت هشدار آن در نرم افزار مبنی بر نوسان برق به کاربر ارسال میشود.

شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ

کنترل و مانیتورینگ دود و آتش سوزی در دستگاه : در شرایط آتش سوزی در داخل اتاق سرور، سیستم اطفا حریق فعال میشود. سیستم به حالت پیش فرض رفته و پیامی به کاربر مبنی بر آتش سوزی ارسال میشود.

کنترل و مانیتورینگ گاز شهری در اتاق سرور : اگر گاز شهری داخل اتاق سرور نشت کند برای جلوگیری از ایجاد جرقه، برق اتاق سرور قطع شده و به کاربر به صورت یک پیام هشدار داده میشود.

کنترل و مانیتورینگ نشتی آب در اتاق سرور : اگر آب داخل اتاق سرور نشت کند برای جلوگیری از اتصالی برق اتاق سرور قطع شده و هشدار نیز در نرم افزار نشان داده میشود.

مزیت هوشمند سازی اتاق سرور

  • باز کردن در اتاق سرور از راه دور
  • روشن وخاموش کردن سیستم اضطراری
  • مانیتورینگ و اندازه گیری پارامترهای اصلی سیستم دارای خروجی قابل برنامه ریزی برای اتوماتیک کار کردن
  • تعیین محدوده زمانی
  • فعال یا غیرفعال کردن سنسورها
  • بروز رسانی نرم افزار سامانه از راه دور با استفاده از نرم افزار مرکزی
  • قطع و وصل کردن وضعیت لحظه ای یا گروهی سامانه ها بوسیله چند کلیک ساده
  • شارژ لحظه ای سیم کارت ها و سطح سیگنال
  • ضبط تصاویر هنگام وقوع آلارم ایمنی و ارسال به آرشیو
  • استفاده از بانک اطلاعاتی SQL Server
شرکت دیجیتال مارکتینگ