شرکت دیجیتال مارکتینگ

پشتیبانی و نگه داری شبکه

پشتیبانی و نگه داری شبکه یکی از موارد مهمی است که در شرکت های بزرگ باید در نظر گرفت. پشتیبانی شبکه را میتوان هم با استخدام یک فرد متخصص در شرکت انجام داد و یا از طریق برون سپاری این کار انجام شود. شرکت داده پردازی پردیسان ویرا یکی از مجرب ترین شرکت ها در زمینه خدمات شبکه است که در زمینه پشتیبانی و نگه داری شبکه نیز فعالیت می کند. شبکه کامپیوتر مهمترین بخش واحد آی تی شرکت است. اتصال و انتقال داده ها از طریق بستر شبکه انجام می شود.

شبکه های کامپیوتری موجب دسترسی به تمام قسمت های سخت افزاری و نرم افزاری در یک بستر می شود. به دلیل احتمال آسیب دیدن سرور، سوئیچ، رایانه، چاپگرها، خطوط ارتباطی و اتصالات اینترنتی نیاز به انجام پشتیبانی برای شبکه های کامپیوتری ضروری است.

در زمان پشتیبانی شبکه بررسی دوره ای و اطمینان از صحت نحوه عملکرد اجزای سخت افزاری نیز باید انجام شود. مهمترین وظایف پشتیبان شبکه رفع اشکالات شبکه و عیب یابی شبکه است. بهترین راه برای ایجاد اشکال در شبکه کامپیوتری مدیریت و نگه داری از تجهیزات است تا احتمال خرابی آنها نیز کاهش پیدا کند

خدمات پشتیبانی شبکه

پس از نصب و راه اندازی شبکه خدمات پشتیبانی و نگه داری شبکه آغاز می شود. این خدمات توسط نیروهای متخصص از شرکت داده پردازی پردیسان ویرا انجام می شود. این خدمات در دو دسته پشتیبانی نرم افزار شبکه و پشتیبانی سخت افزار شبکه انجام می شود.

پشتیبانی نرم افزار شبکه در دسته خدمات اکتیو قرار دارد. مواردی چون نگه داری از نرم افزار و بکاپ گیری و پشتیبان گیری از داده ها، نرم افزارها موجود و مستندسازی را شامل می شود.

  • نصب و بروز رسانی ویندوز سرور
  • رفع اشکالات نرم افزاری
  • نصب و آپدیت نرم افزارهای شبکه
  • مانیتورینگ امینت شبکه و کلیه سیستم ها مخصوصا اینترنت
  • بکاپ گیری و نگه داری داده ها و اطلاعات شرکت
  • جلوگیری از وقوع ایرادات و اشکالات شبکه کامپیوتری

در بخش پشتیبانی سخت افزاری شبکه کلیه تجهیزات سخت افزاری در شبکه مانند تجهیزات پسیو شبکه، سرورها، رک، سوئیچ، روتر، سیستم کامپیوتری و تجهیزات اداری دیگری مانند فکس، اسکنر و… انجام می گیرد.

شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ

مزایای استفاده از پشتیبانی و نگه داری شبکه

افزایش کارایی : استفاده از شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند به دلیل همکاری چند متخصص، موجب رفع ایرادات در سریعترین زمان ممکن می شوند.

حفظ امنیت شبکه و اطلاعات : عدم استفاده از پشتیبانی شبکه و یا نگه داری نادرست داده ها و یا حتی ویروسی شدن شبکه ممکن است موجب از دست رفتن داده ها شود. با استفاده از پشتیبانی شبکه میتوان مانع از ایجاد چنین خطراتی شد. زیرا در پشتیبانی شبکه از بکاپ گیری مداوم استفاده می شود.

کاهش هزینه ها: اگر برای پشتیبانی شبکه شرکت، نیروی جداگانه ای تخصیص دهید موجب ایجاد هزینه برای شرکت می شود اما با استفاده از پشتیبانی شبکه می توان این هزینه ها را کاهش داد که از طریق برونسپاری این کار انجام شود.

ارتقا شبکه: با ارتقا شبکه و بروزرسانی سیستم مهندسی و تجهیزات میتوان از بروز اتقاقات پیش بینی نشده جلوگیری کرد. یکی از وظایف پشتیبانی شبکه بروز نگه داشتن شبکه براساس دانش روز می باشد.

کاهش ریسک در شبکه: مهمترین کار پشتیبان شبکه ردیابی و شناسایی مشکلات موجود در تجهیزات شبکه است تا این سیستم دچار قطعی نشود. زیرا ایجاد توقف در شبکه موجب خسارت به سازمان و صرف هزینه های بیشتر خواهد شد.