شرکت دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی شبکه

استفاده از افراد متخصص و شرکت های مجرب برای راه اندازی شبکه از موارد بسیار مهمی است که باید در این مورد در نظر گرفت. زیرا در صورت عدم توجه به این مورد بعدها ممکن است برای رفع ایرادات هزینه ای دیگر لحاظ شود. استفاده از شبکه کامپیوتری در شرکت ها و سازمانها مزایای بسیار زیادی دارد.

خدمات راه اندازی شبکه توسط شرکت داده پردازی پردیسان ویرا

شرکت داده پردازی پردیسان ویرا این فرآیند را در دو مرحله مشاوره شبکه و طراحی شبکه انجام می دهد. این فرآیند شامل چند قسمت می باشد. که در زیر به صورت  جزیی تر توضیح داده شده است:

تامین تجهیزات شبکه : ابتدا باید کالاهای مورد نیاز برای راه اندازی شبکه تعیین شود. در این مرحله باید از کالاهای اورجینال استفاده شود. زیرا که استفاده از کالاهای مشکل دار موجب ایجاد اختلال در شبکه خواهد شد. کارشناسان شرکت داده پردازی پردیسان ویرا در زمان انتخاب کالاها مشاوره رایگان انجام می دهند.

راه اندازی قسمت پسیو شبکه : مرحله بعد از طراحی شبکه، اجرای خدمات پسیو شبکه است که از زیرساخت باید کار را شروع کرد. در بررسی های زیرساخت قسمت زیربنایی و ارتباطات شبکه بررسی می شود و براساس نقشه طراحی شده برای شبکه مسیرکابل ها را کابل کشی می کنند. مهمترین نکته انتخاب مسیر کوتاه در زمان کابل کشی است تا کابل ها دچار خمیدگی و شکستگی نشوند. پس از نصب کابل کشی و مستقر کردن رک و تجهیزات باید شبکه را تست کرد.

راه اندازی قسمت اکتیو شبکه : این مرحله از راه اندازی شبکه باید نصب سیستم عامل، نرم افزارها و تنظیمات لازم برای دستگاهها انجام شود. مرحله اکتیو شبکه را باید در دو بخش سرور و کلاینت انجام داد. در قسمت سرور ابتدا بررسی انجام شده و سپس سیستم عامل را نصب می کنند. براساس کارکرد سرور و نرم افزار سیستم عامل تعیین و نصب می شود. برای بخش کلاینت نیز باید نرم افزار های عمومی مانند آفیس و اتوکد نصب شود. سایر نرم افزارها شامل نصب آنتی ویروس، پچ های امنیتی، نرم افزار اتوماسیون نیز براساس نیاز شرکت توسط تیم ما نصب خواهد شد.

انجام تنظیمات وایجاد سیستم ارتباطی : هر شرکتی باید بتواند با بیرون از مجموع کاری خود ارتباط داشته باشد. ایجاد یکپارچگی در این ارتباطات را میتوان بوسیله روترها و سایر تنظیمات انجام داد. این تنظیمات باید بصورتی باشد که کاربر بتواند با سایر دفاتر نیز ارتباط داشته باشد.

شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ

ایجاد سیستم امنیتی شبکه : امنیت شبکه از موارد بسیار مهمی است که در زمان راه اندازی شبکه باید در نظر داشت. ایجاد امنیت را باید در دو بخش نفوذ به شبکه و یا ورود ویروس و بدافزار فراهم کرد. برای جلوگیری از نفوذ میتوان از فایروال استفاده کرد. استفاده از آنتی ویروس نیز از ورود ویروس و باج افزار به شبکه جلوگیری خواهد کرد.

سیستم برق شبکه : زیرساخت شبکه با برق کار میکند و ممکن است زیرساخت برق ساختمانی ضعیف باشد. در این صورت باید بستر مناسبی برای برق سیستم و سرورها باید فراهم شود. برای این منظور ابتدا محل سیستم و ادوات تعیین  می شود. و براساس میزان برق مصرفی ادوات و کابل برقی انتخاب و راه اندازی می شود.

سیستم مخابراتی و تلفن شبکه : سیستم ارتباطی جزو جدایی ناپذیر هر مجموعه ای می باشد. اجرای سیستم تلفن و یا راه اندازی VOIP در شبکه انجام می شود. استفاده از سیستم سنتی تلفنی آنالوگ و یا سیتم تلفنی تحت شبکه هر دو توسط تیم داده پردازی پردیسان قابل اجرا هستند.

تست و آزمون شبکه : پس از راه اندازی شبکه باید آن را مورد آزمون قرار داد. تست قسمت پسیو شبکه بوسیله تست فلوک استفاده می شود. که با بررسی پارامترها گزارشی به صورت عدد و چارت ارائه می دهد. تست اکتیو شبکه نیز بعد از راه اندازی سیسم بررسی می شود. در صورت وجود مشکل در شبکه رفع آنها نیز صورت خواهد گرفت.