شرکت دیجیتال مارکتینگ

مشاوره و تهیه فرآیند فناوری اطلاعات

استفاده از مشاوره و تهیه فرآیند فناوری اطلاعات برای راه اندازی واحد آی تی موجب ایجاد راهکاری هدفمند خواهد شد. ضمن آن که این پروژه فقط یک بار اجرا میشود استفاده از تجربیات یک مشاور بسیار ضروری است. در این مشاوره باید موارد زیر در نظر گرفته شود.

تمرکز بر رابطه : درک شخصیت و انتظارات کارفرما، سازمان و ذینفعان

تعریف و تفکیک شرح وظایف : تعریف واضح نقش ها و مسئولیت های کارفرما، سایر ذینفعان پروژه و مشاور

تجسم هدف : در جریان بودن کارفرما از نتیجه نهایی از ابتدای پروژه

توصیه مشاور و تصمیم گیری کارفرما

توجه داشتن به نتایج : مطمئن بودن از اینکه راه حل های ارائه شده برای انتظارات  کارفرما، آموزش ها، پیاده سازی و ضوابط نگهداری مفید واقع شود.

روال اجرایی مشاوره و تهیه فرآیند فناوری اطلاعات

هدف از مشاوره و تهیه فرآیند فناوری اطلاعات توسط شرکت داده پردازی پردیسان ویرا راه اندازی، نگهداری، پشتیبانی و بروز رسانی نرم افزاری و سخت افزاری رایانه ها است. این خدمات شامل ماشین های اداری چاپگرها، دستگاه کپی، اسکنر, امور شبکه داخلی، خدمات اینترنت، سرورهای اختصاصی برون سازمانی، وب، ارتباطات VoIP و امنیت سیستم ها وسایر خدمات مبتنی بر پایه رایانه و فناوری اطلاعات را در بر دارد. سرورهای مالی، سرور و سیستم سامانه گردش کارworkflow، سرور اتوماسیون اداری (چارگون)، سرور سهام، کلیه تجهیزات امنیتی ومداربسته، سانترال، سرورهای اینترنت کریو کنترل، و سایر موارد مرتبط است. که در بخش زیر یکی از خدمات با توضیحات ذکر شده است.

دستورالعمل تهیه فایل پشتیبان توسط داده پردازی پردیسان ویرا

فایل های کاربران : اطلاعات موجود در فایل کاربران  به صورت روزانه توسط مدیر فناوری اطلاعات بکاپ گیری میشود.

نرم افزارهای مالی و اداری : بانک اطلاعات این نرم افزار ها بصورت روزانه توسط SERVER  SQL  پشتیبان گیری میگردد.

پشتیبانی سرورها : مانند یک ماشین مجازی هر 15 روز یکبار از تمام سرورها کپی گرفته میشود.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

خدمات مشاوره و تهیه فرآیند فناوری اطلاعات داده پردازی پردیسان ویرا

شرکت دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی : اینترنت موجب شده است که بازاریابی برای اکثر محصولات به راحتی انجام گیرد. شما از این طریق  میتوانید به راحتی سفارش کالا و مبادله کالا به صورت آنلاین داشته باشید. یکی از این ابزارها استفاده از Quick Response است. که از طریق بارکد به خواندن بارکد محصول و معرفی نزدیکترین فروشگاه به فروش بیشتر کمک میکند.

صرفه جویی در هزینه ها : با استفاده از فناوری اطلاعات میتوان هزینه های خود را کاهش داد. برای پشتیبانی مشتریان خود میتوانید بجای استفاده از تلفن از ایمیل استفاده کنید. یا از طریق برون سپاری در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

ساده سازی روال کارها : علاوه بر آسان شدن فروش و کاهش هزینه ها مزیت دیگر این تکنولوژی ساده سازی آن است. برای نمونه نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) موجب اطلاع افراد تیم فروش از مشتریان شده است. این نرم افزار باعث شده که مکاتبات آینده با مشتری ها اتوماتیک سازی شود.  اگر یکی از مراجعه کننده ها به مشتری تبدیل شد به شما اطلاع داده شود.

کمک به نیروی کار : با استفاده از آی تی میتوانید امکان کار از راه دور را برای کارکنان خود ایجاد کنید. در این شرایط کارمندان شما در هر جایی که باشند میتوانند به داده ها دسترسی داشته و وظایف خود را انجام دهند. اگر در برخی مواقع به امضای برای اسناد لازم باشد از امضای اینترنتی (e-signature) نیز میتوان استفاده کرد.

تاثیر فناوری اطلاعات بر روی کسب و کارها

امروزه  فناوری اطلاعات جزوی از مدیریت کسب و کاراست. زمانی که با استفاده از کامپیوتر ذخیره سازی، انتقال، بازیابی و ارسال اطلاعات را انجام می دهید. پس با استفاده از آن نیز میتوانید کسب و کارتان را با دقت بیشتری مدیریت کنید. از مزایای استفاده از فناوری اطلاعات بر روی کسب و کارها میتوان موارد زیرا ذکر کرد:

افزایش میزان بهره وری : اکثر مدیران علاقه دارند تا میزان بهره وری سازمان خود را افزایش دهند. یکی از این روشها استفاده از IT  برای اتوماتیک سازی کارهای روزمره سازمان است. اینکار به  ساده کردن فرآیندهای تحلیل داده و ذخیره سازی نیز کمک می کند.

ایجاد فضای رقابتی : فناوری اطلاعات باعث ایجاد مزیت رقابتی بین شرکت ها و سازمان ها با سایر رقبا  شده است. شرکت ها میتوانند با استفاده از IT برای تولید محصول و معرفی آن به بازار اقدام کنند. این راهکار برای کسانی که تمایل به اضافه کردن نیروی کار ندارند بسیار پرکاربرد است.

ایجاد فضای ذخیره سازی : با اسکن دیتاها و ذخیره سازی آنها بجای ذخیره سازی فیزیکی میتوانید از نظر فیزیکی فضای بیشتری را برای کار خود ایجاد کنید.

شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ

زیر ساخت لازم برای فرآیند فناوری اطلاعات

برای ایجاد فرآیند فناوری اطلاعات باید زیرساخت هایی فراهم شود. این زیر ساخت نیازمند تجهیزات فیزیکی مانند سیستم های سوئیچینگ، روتینگ، شبکه ای از خطوط تلفن ثابت و سیار و رادیویی است. با پیاده سازی زیرساخت اطلاعات، امکان برقراری ارتباط دستگاه های مختلف مانند تلفن ثابت، تلفن سلولی، دستگاه های بدون کابل، کامپیوترهای شخصی و سرویس دهندگان در محیط شبکه فراهم میشود. این ارتباط ممکن است از طریق شبکه یا تجهیزاتی مانند مودم، کارت های ISDN یا خطوط DSL انجام شود.

در ارزیابی زیر ساخت فناوری اطلاعات اولین قدم بررسی زیرساخت ها و فرآیندهای موجود در کسب و کار می باشد. در این ارزیابی باید دارایی های IT سازمان بررسی شود. دارایی های IT شامل برنامه های نرم افزاری، سخت افزار، پایگاه داده، شبکه ، سیستم های الکترونیکی و مهارت های فنی و حرفه ای آن سازمان می باشد.

مرحله بعدی استفاده از فناوری و فرآیندهای کسب وکار فعلی به عنوان عامل مهم در پردازش دانش می باشد. استفاده از ابزارهایی که برای خلق، اشتراک گذاری، یکپارچه سازی و استفاده از دانش که در این مرحله قرار دارد. برای مثال استفاده از نرم افزارهای مدیریت محتوا، ابزارهای تعاملی و هوشمندی کسب وکار، پایگاه ها و مخازن داده، دایرکتوری دانش و ابزار طبقه بندی، پورتال و جستجوی خبره و داده کاوی .