شرکت دیجیتال مارکتینگ

راه اندازی سالن کنفرانس

راه اندازی سالن کنفرانس از موارد بسیاری ضروری در شرکت ها و سازمان ها می باشد. سیستم سالن کنفرانس به دو بخش آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شود. از سیستم آنالوگ برای پخش صدا و از سیستم دیجیتال برای امکاناتی چون رای گیری، ترجمه، حضور و غیاب افراد و اتو ترک استفاده می شود. از تجهیزات میکروفونی سالن کنفرانس باید چند میکروفون برای رییس جلسه و شرکت کننده در نظر گرفت.

تجهیزات سالن کنفرانس

میکروفون سالن کنفرانس: مهمترین بخش سالن کنفرانس، میکروفون سالن کنفرانس است. برای این میکروفون ها میتوان قابلیت هایی مانند تذکر، قطع صدا، اعمال تقدم صحبت و… را در نظر گرفت.

میکروفون بی سیم و با سیم و یقه ای: در سالن کنفرانس میتوان برای افرادی که میکروفون کنفرانس ندارند از میکروفون های میکروفون بی سیم و با سیم و یقه ای استفاده کرد.

بلندگوی کنفرانس: برای تقویت صدا در سالن کنفرانس از آمپلی فایر استفاده می کنند. آمپلی فایر صدای دریافتی از میکروفون ها را با کیفیت بهتری پخش خواهد کرد. میکسر نیز با دریافت سیگنال های دریافتی و تنظیم آنها و انجام افکت وحجم صدا و… آنها را در سالن کنفرانس پخش خواهد کرد.

سیستم تصویری : از سیستم تصویری سالن کنفرانس نیز برای پخش کلیپ یا فیلم و نمایش شخص سخنران استفاده می شود. این امکانات از طریق استفاده از ویدئو پروژکتور یا صفحه نمایش پخش تصویر فراهم می شود. منتقل کردن تصویر یا فیلم از لپ تاپ سخنران نیز یکی دیگر از امکانات سیستم تصویری سالن کنفرانس محسوب می شود.

سیستم ویدیو کنفرانس : برای انجام ویدیو کنفرانس در جلسات هم به صورت مجازی از طریق شبکه و هم به صورت از راه دور و یا آموزش از راه دور از سیستم ویدیو کنفرانس استفاده می شود. از مزیت استفاده از سیستم ویدیو کنفرانس کاهش هزینه ها می باشد. که افراد بدون حضور فیزیکی و از طریق ارتباط زنده صوتی یا تصویری در جلسه حضور دارند.

سیستم تصویربرداری : دوربین های موجود در سالن کنفرانس می توانند به صورت خودکار و یا اتومات بوسیله اپراتور کنترل می شود. این تصویربرداری را میتوان به صورت برنامه ریزی نیز انجام داد.

سیستم کنترل مرکزی : کنترل تجهیزاتی که در سالن کنفرانس وجود دارد موجب برقراری نظم در سالن جلسات بدون وجود اپراتور می شود. کنترل مواردی مانند تجهیزات صوتی و تصویربرداری، کنترل چراغ سالن کنفرانس، کنترل پرده نمایش، کنترل دوربین و کنترل تهویه هوا را میتواند انجام دهد.

شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ

خدمات شرکت داده پردازی پردیسان ویرا در زمینه راه اندازی سالن کنفرانس:

  • عرضه جدیدترین راهکارها در راه اندازی سالن کنفرانس و اتاق کنفرانس
  • مجهز کردن سالن کنفرانس با استفاده از مطرح ترین برندهای خارجی و داخلی
  • استفاده ازسیستمی مجهز برای پخش یکنواخت صدا در سالن کنفرانس
  • عرضه امکان مدیریت سخنران و قطع و وصل کردن میکروفون بوسیله رییس جلسه
  • تجهیز سالن کنفرانس به سیستم رای گیری و بایگانی آرا
  • امکان استفاده از ترجمه همزمان
  • انجام تصویربرداری و چرخش اتومات دوربین به سمت سخنران