شرکت دیجیتال مارکتینگ

سیستم عامل IOS

IOS سیستم عاملی که توسط اپل طراحی شده است. این شرکت امکان ایجاد تغییرات در این سیستم عامل را به دلیل ایجاد خرابکاری فراهم نکرده است. طراحی آن به صورتی است که فقط برای iPhone  در نظر گرفته شده. همین امر موجب شده که هماهنگی های زیادی بین نرم افزار و سخت افزار ایجاد شود. این سیستم عامل نسخه های متعددی دارد و هر کدام نیز دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند. از ویژگی خاص این سیستم عامل مرورگر سارفای را میتوان نام برد که جزو بهترین مرورگر برای وبگردی محسوب میشود. یکی دیگر از خصوصیات IOS دستیار شخصی یا siri  است.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

سیستم عامل اندروید

این سیستم عامل براساس لینوکس بنا شده است. هسته لینوکس مدیریت و بهینه سازی حافظه، ارتباط بین سخت افزار و سرویس سیستم، ایجاد امنیت، مدیریت پردازش  موبایل را انجام میدهد. اندروید لایه بین کاربر و سیستم عامل می باشد و توسط نرم افزار جاوا برنامه نویسی شده است. سیستم عامل اندروید اپن سورس بوده و برنامه نویسان میتوانند از این مزیت استفاده کنند. اپن سورس بودن موجب شده است که برنامه نویسان بتوانند خیلی سریع برنامه بسازند. ویژگی های اندروید اینکه میتواند از تمامی تکنولوژی اتصال مانند Bluetooth,  wi-fi و … را پشتیبانی کند.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

اپلیکیشن

موبایل و تبلت ها مانند کامپیوتر دارای نرم افزار و برنامه های مخصوص به خود هستند. که با نام اپلیکیشن APP  بین مردم رایج شده است. این نرم افزار ارتباط مستقیمی با سیستم عامل گوشی دارد و درخواست کاربر را مستقیما انجام میدهد. برای نمونه در انجام امور مالی بر روی حساب خود میتوانید از اپلیکیشن مخصوص بانک خود استفاده کنید. اپلیکیشن در واقع نرم افزاری برای ایجاد ارتباط مستقیم بین کاربر و سیستم عامل میباشد. با این روش کاربر میتواند درخواست های خود را مستقیم به سیستم عامل اندروید بدهد و کاربر به طور ملموس تری روال انجام این دستورات را ببیند.

اپلیکیشن را بهتر بشناسید

شرکت دیجیتال مارکتینگ

تاریخچه اپلیکیشن

اولین اپلیکیشن هایی که برای گوشی ساخته شد به دلیل مناسب نبودن گوشی ها از نظر سخت افزاری بسیار به سختی اجرا می شدند. این اپلیکیشن ها توانایی انجام همزمان چند کار را نداشتند. که بعدها با بهتر شدن سخت افزار موبایل ها این مشکل رفع شد. راحت ترین روش برای ساخت اپلیکیشن ها پورت کردن گوشی به کامپیوتر بود. که بعدها با قویتر شدن گوشی ها از نظر سخت افزاری این روش غیر قابل استفاده شد. از اولین اپلیکیشن های موبایل میتوان Psion را نام برد. که در دهه 90 میلادی بوسیله کامپیوترهای قابل حمل ارائه شد با سیستم عامل 16 بیتی . برنامه نویسان میتوانستند برنامه صفحه گسترده مانند اکسل و یا واژه پرداز مانند ورد و دفترچه خاطرات را برروی این دستگاه قرار دهند.

برنامه نویسی اپلیکیشن

با افزایش و تنوع در گوشی های هوشمند، برنامه نویسی موبایل هم بطور همزمان رونق بیشتری پیدا کرد. به دلیل سادگی و در دسترس بودن برنامه های موبایل اکثر کسب و کارها نیز برای افزایش میزان بهره وری خود به تهیه نسخه اپلیکیشنی روی آوردند. برنامه نویسی اپلیکیشن براساس یکی از سیستم عامل های اندروید و IOS انجام میشود. برای برنامه نویسی برای سیستم عامل اندروید زبان های برنامه نویسی متفاوتی وجود دارد. که هر کدام براساس جایگاه خود میتوانند بهترین باشند. از زبان های برنامه نویسی مناسب اندروید میتوان زبان جاوا، کتلین، سی شارپ، پایتون ، لوا، سی و جاوا اسکریپت را نام برد. زبان برنامه نویسی مناسب برای سیستم عامل IOS نیز زبان سوئیفت میباشد.

شرکت دیجیتال مارکتینگ

اپلیکیشن های پرکاربرد

امروزه اپلیکیشن های بسیاری برای کاربران موبایل طراحی شده است که ضروری ترین آنها موارد زیر است.

واتساپ : برای ارسال و دریافت پیام صوتی و متنی و تماس صوتی و تصویری حتی در اینترنت های ضعیف مناسب است.

شر ایت: در مواردی که به اشتراک گذاری فیلم، موزیک و حتی اپلیکیشن نیاز دارید جزو بهترین انتخابها است.

کی ام پلیر : اگر به دنبال پخش کننده فیلم با بهترین کیفیت هستید این اپلیکیشن پیشنهاد ماست.

WPS Office +PDF : این اپ امکان باز شدن فایل های متنی از نوع اکسل، پی دی اف، پاورپوینت و اکسل در گوشی های شما را فراهم میکند.

مدیریت دانلود ADM : اپی مناسب برای مدیریت دانلودها و دانلود حرفه ای  البته با سرعت بالا را برای شما ایجاد میکند.

شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ
شرکت دیجیتال مارکتینگ