Rs-service

تجهیزات اکتیو شبکه

تجهیزات شبکه به تجهیزاتی گفته می شود که بر روی سیستم عامل نصب و مدیریت می شود. از مهمترین تجهیزات اکتیو شبکه، روتر، کارت شبکه، لودبالانسر، کیس کامپیوتر، تجهیزات میکروتیک، مودم، هارد، سی پی یو، رم، سوئیچ، فایروال، وی پی ان سرور  Web Application Server  را میتوان نام برد.
Rs-service

خدمات اکتیو شبکه

پس از نصب و راه اندازی شبکه و انجام مراحل زیرساخت مانند کابل کشی، چیدمان رک ها و… خدمات اکتیو شبکه آغاز می شود. این خدمات به مجموعه ای از کارها نظیر تنظیم دستگاه، پیکربندی آنها، بروزرسانی و نصب سیستم عامل و نرم افزارهای جانبی گفته می شود.

خدمات اکتیو شبکه داده پردازی پردیسان ویرا

Windows and Linux servers

خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شامل موارد زیر است:

نصب و اجرای سرورهای ویندوزی و لینوکسی : سرور موجود در شبکه باید به کاربران و کلاینت های خود خدمات ارائه دهد. هر سرور بر اساس نوع سیستم عامل ویندوزی یا لینوکسی در شبکه فعالیت می کند.

نصب و اجرای سرویس های شبکه : راه اندازی خدمات متنوع بر روی سرور ها از دیگر خدمات اکتیو شبکه محسوب می شود. پس از نصب سیستم عامل باید سرویس هایی که مورد نیاز است نصب و راه اندازی شود. خدمات اکتیو شبکه دارای سرویس هایی چون  سرویس ایمیل، سرویس امنیتی، سرویس تلفن ابری، سرویس تلفن ویپ، سرویس دیتا، سطح دسترسی، راه اندازی اپلیکیشن، نرم افزار، point, FTP server, Skype for Business, Cisco ISE,VSAN می باشد.

حوزه نظارت و کنترل شبکه : نظارت بر روی عملکرد شبکه موجب تضمین این است که شبکه به طور کامل و صحیح کار می کند. برای مانیتورینگ شبکه روش های مختلفی وجود دارد. با استفاده از سیستم کنترل مدیریت پهنای باند میتوان بر روی پهنای باند اینترنت مدیریت داشت. زیرا در صورتی که کاربر بخواهد دانلود انجام دهد کل شبکه کند خواهد شد.

خدمات اکتیو شبکه

تنظیمات روتر و سوئیچ : با توجه به استفاده از روتر در شبکه، تنظیم و کانفیگ روترها انجام می گیرد. روترها در شبکه وظیفه هدایت اطلاعات را بر عهده دارند. تنظیمات سوئیچ نیز برای ایجاد امنیت در شبکه انجام میگیرد.

راه اندازی فایروال سخت افزاری : استفاده از فایروال باعث می شود که جلوی نفوذ افراد خرابکاری که برای سرقت نفوذ می کنند گرفته شود.

تنظیم کانفیگ شبکه وایرلس : برای جلوگیری از اختلال فرکانس و ایجاد محلی مناسب موجب عملکرد صحیح شبکه خواهد شد.

اجرای مجازی سازی Virtualization : اگر تعداد سرورها زیاد باشد استفاده از مجازی سازی بسیار مناسب است. زیرا برای کاهش هزینه ها با استفاده از مجازی سازی میتوان تعداد زیادی از ماشین را بر روی سرور نصب کنیم.  به همین دلیل تیم متخصص داده پردازی پردیسان می تواند مجازی سازی را در شبکه شما فراهم کند.

نصب آنتی ویروس : نصب آنتی ویروس جزو خدمات اکتیو شبکه محسوب می شود. که موجب میشود تا اطلاعات شما به صورت یکپارچه ذخیره شود. آنتی ویروس را باید هم بر روی سرور و هم بر روی کلاینت نصب کرد.

سیستم بکاپ گیری در شبکه : از دیگر خدمات اکتیو شبکه بکاپ گیری است. برای حفظ دیتا و اطلاعات باید همزمان با جلوگیری از خرابی سخت افزار و نرم افزار شبکه از بکاپ گیری نیز استفاده کرد. زیرا ممکن است در صورت خرابی بتوان اطلاعات را بازیابی کرد.

antivirus
network

لیست خدمات اکتیو داده پردازی پردیسان ویرا

برخی از خدمات اکتیو که توسط شرکت داده پردازی پردیسان ویرا انجام می شود :

 • نصب و تنظیم تجهیزات شبکه مانند فایروال، سویئچ، اکسس پوینت و…
 • نصب و پیکربندی سخت افزار تحت وب با برندهای معتبر سیسکو، میکروتیک، HP, Intel
 • نصب و اجرای ویندوز کلاینت و سرورها
 • تنظیم و اجرای شبکه برای مدیریت یکپارچه سیستم ها، فایلها و کاربران
 • تنظیم و اجرای سیستم تحت شبکه مانند: DHCP,DSN
 • کنترل اینترنت و پهنای باند و مانیتورینگ
 • نصب و اجرای دامین و سرویس های مرتبط
 • مجازی کردن سرور، نصب و پشتیبانی
 • مشاوره و اجرای بکاپ گیری و باز گرداندن بکاپ
 • نصب و اجرای ایمیل سرور
 • پشتیبانی شبکه
 • ارائه سرویس ویپ
X